Hissedilebilir Zeminler

Hissedilebilir yüzey; görme engelli bireylerin dokunma ve işitme duygusuna hitap ederek yönlendirilmesini ve amaçlarına ilişkin yön değiştirilesini sağlamak, engeller konusunda uyarmak için zeminde tasarlanmış kabartma dokulu yüzeylerdir.

İZ Trafik; Hissedilebilir zeminlerde kalıcı çözümler sağlamak için uygulama alanına göre ve görsel bütünlük oluşturması için farklı özellikte ve renkte ürünler sunmaktadır.

TPU ( Termoplastik ) Tabanlı ve Tabansız Hissedilebilir zeminler Kaucuk Hissedilebilir zeminler PVC Hissedilebilir zeminler Kompozit Hissedilebilir zeminler Hazır Isı ile yapılan Termoplastik boya Hissedilebilir zeminler 304 Paslanmaz çelik hissedilebilir zeminler Alüminyum Hissedilebilir zeminler

İZ Trafik tarafından kendi üretim parkurunda TSE standartlarına uygun 304 Paslanmaz çelik ve Alüminyum Hissedilebilir zeminler üretilmekte ve uygulama yapmaktadır. Ürünlerde zemin rengi ile zıtlık oluşturması için ürünler farklı renk ve desenlerde üretim yapılmaktadır.Braille Alfabelİ Pano ve Tabelalar

Görme engelli bireylerin kullanmış oldukları özel Braille alfabesi Arge ekibimiz tarafından özenli bir çalışma ile yönlendirme levhalarının üzerine işlenmiştir. Özel baskı yöntemleri ile alüminyum, akrilik ve diğer materyaller üzerine işlenmektedir. Bu yöntem ile görme engellilerin yön ve adres bulmalarına yön göstermekteyiz.
Okul Bahçesi Oyun Alanı Çizimi
  • Braille baskılı haritalar
  • Braille baskılını oda isimlikleri
  • Braille baskılını bilgilendirme levhaları
  • Braille baskılı küpeşte isimlikleri

Okul Bahçesi Oyun Alanı Çizimi
Okul Bahçesi Oyun Alanı Çizimi
Okul Bahçesi Oyun Alanı Çizimi


Engelli Çağrı Sistemleri

Engelli bireylerin yaşam alanlarında kolaylık sağlamak ve emniyet tedbirleri oluşturmak için çözüm ortaklarımız ile beraber çalışma yapılmaktadır. İhtiyaç duyulan alanlarda hedef amaç; anlaşılır , kolay kullanım, sonuç odaklı ve ihtiyacı karşılar ürünler sunmaktadır.

  • Engelli WC çağrı sistemi
  • Engelli yardım stantları
  • İndiksyon döngü sistemleri
  • Acil çıkış yönlendirme sistemi


Evrensel Tasarım Projesi

Evrensel tasarım projesi; erişebilir alanlar oluşturmak ve belirlemek amacı ile mimar ekibimiz tarafından uygulama yapılmadan önce proje üzerinde hazırlanarak sunulmaktadır. Hazırlanan proje üzerinden imalatların kontrolü sağlanarak zamandan ve imalat hatalarından kurtulmanıza yardımcı olmaktadır.